Filtr kartonowy Andrea - harmonijkowy filtr Andreae

Filtry kartonowe do lakierni

Filtry kartonowe harmonijkowe (znane również jako filtry labiryntowe) przeznaczone są do aplikacji w lakierniach, ścianach czy kabinach natryskowych. Swoją popularność filtry kartonowe zyskały dzięki możliwości łatwej instalacji, ale jednocześnie wysokiej chłonności oraz skuteczności. Korzysta z nich przede wszystkim branża lakiernicza, ale nie tylko – co raz większą popularność zyskują w branży meblarskiej, metalurgicznej czy automotive.

Charakterystyka filtrów kartonowych do ścian lakierniczych oraz natryskowych

Oryginalne filtry kartonowe labiryntowe przeznaczone są do kabin, komór i ścian lakierniczych. Jest to jeden z popularniejszych filtrów do lakierni. Filtr kartonowy do ściany lakierniczej zwykle używany jest jako filtr wstępny. Jego specjalna geometria zapewnia dużą sztywność i umożliwia instalację bez dodatkowych wzmocnień. Kształt ścianek i rozmieszczone symetrycznie otwory powodują, że przepływające powietrze, wraz z zanieczyszczeniami wprowadzane jest w zawirowanie (tak zwany efekt Venturiego), co powoduje osadzanie się zanieczyszczeń na ściankach filtra.
W naszej ofercie znajdą Państwo ofertę renomowanej szwajcarskiej firmy Anreae. Oferujemy obecnie trzy rodzaje filtrów tej serii. To filtr kartonowy ECO – BROWN, ECO – WHITE oraz HIGH QUALITY WHITE – STANDARD. Każdy filtr kartonowy ma wysokość 1,00 m; 0,90 m oraz 0,75 m. Po odpowiednim rozłożeniu otrzymujemy odpowiednio 12,00 mb; 13,00 mb oraz 14,00 mb powierzchni filtracyjnej.
Każdy znajdujący się w naszej ofercie filtr kartonowy do ściany lakierniczej odznacza się wysoką skutecznością filtracji, która może wynosić nawet 98%. Dzięki naszym filtrom można zdecydowanie poprawić środowisko pracy w kabinie lakierniczej.

Jak działa filtr kartonowy?

To przede wszystkim solidne wykonanie powoduje, że filtr jest wysoko wydajny i wytrzymały. Ten filtr papierowy składa się z dwóch połączonych ze sobą warstw mocnego, perforowanego kartonu. Filtr kartonowy Andreae, dzięki kształtowi harmonijki skutecznie zmienia kierunek przepływającego przez niego powietrza, co powoduje skuteczne zatrzymanie się cięższych cząstek na ścianach filtra. Oczyszczone powietrze swobodnie wydostaje się i może zostać poddane dalszym etapom filtracji, przy użyciu takich filtrów jak Paint-Stop.

Dzięki tym właściwościom filtr osiąga imponującą skuteczność na poziomie niemal 100%. Jeden metr kwadratowy plisowanego filtra kartonowego może pomieścić aż 18 kilogramów cząstek, co świadczy o jego wysokiej pojemności filtracyjnej.

Zalety filtrów kartonowych

Filtr kartonowy Andreae jest wysokiej jakości produktem, zaprojektowanym specjalnie do wstępnego etapu filtracji substancji rozproszonych w powietrzu. Dzięki unikalnej konstrukcji i solidnemu wykonaniu skutecznie zatrzymuje cząstki lakieru, a także świetnie sprawdza się w ułatwianiu kolejnych etapów dokładniejszej filtracji. Jego charakterystyka budowy – harmonijkowa i plisowana powoduje, że powierzchnia filtracyjna jest zwiększona. Taśmy umieszczone wewnątrz filtra zapobiegają nadmiernemu rozciągnięciu, co z kolei przyczynia się do większej skuteczności w zatrzymywaniu lakieru oraz dłuższej trwałości produktu.
Warto wspomnieć również o zjawisku migracji pyłu z górnych warstw filtra do dolnych – filtry harmonijkowe są odporne na tego typu zdarzenia.

Dla wielu firm i osób zarządzających niezwykle istotna będzie kwestia ekologii – filtry kartonowe labiryntowe często powstają z papieru wytworzonego w procesie recyklingu. Oprócz papieru, który jest ponownie wykorzystywany, warto wspomnieć o kleju, który powstaje na bazie wody. Filtr wyróżnia się więc trwałością, skutecznością, ale również pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Również jego utylizacja nie szkodzi środowisku – materiały można ponownie wykorzystać.

Jeśli szukasz filtra kartonowego do ściany lakierniczej – skontaktuj się z nami. Łatwość instalacji (nawet przez niewyszkolony personel) sprawi, że świetnie sprawdzi się on w Twoim zakładzie, nie powodując zbędnych przestojów czy konieczności wzywania wyspecjalizowanych firm. Filtry Andreae to bardzo dobry wybór dla Twojego zakładu. 

Filtr labiryntowy harmonijkowy do ściany lakierniczej
Filtr kartonowy labiryntowy do ściany lakierniczej
 • 0,75 m x 14 m,
 • 0,90 m x 13 m,
 • 1,00 m x 12 m
 • skuteczność filtracji 91,00 – 98,20%, w zależności od rodzaju farb i filtra,
 • duża zdolność odpychania cząsteczek wody (tektura wodoodporna); BROWN / WHITE,
 • grubość tektury 65 mm,
 • powierzchnia ognioodporna, do 1800C,
 • tektura plisowana (zakładki),
 • powierzchnia scalona klejem winylowym,
 • zalecana prędkość przepływu powietrza: 0,50 – 1,00 m/s
 • przepływ powietrza: 1.200 – 3.600 m3/h/m2 powierzchni
 • Δp przy 0,50; 0,75; 1,00 m/s: 20; 30; 40 Pa
 • zdolność filtracji: 10 – 18 kg/m2 (w zależności od rodzaju farb i filtra)

Niniejszy produkt odpowiada normie PR – EN779, jak również dyrektywom Unii Europejskiej dotyczącym norm bezpieczeństwa ze znakiem CE.