» Blog

 

Blog

 

Przegląd urządzeń lakierniczych

Specyficzne warunki pracy lakiernika wymagają odpowiedniego zabezpieczenia pomieszczenia. Jest to niezbędne dla zapewnienia ergonomii pracy m.in. w branżach motoryzacyjnych, meblarskich czy barwienia szkła. Główną funkcją, jaką spełnia ściana lakiernicza, polega na usunięciu z powietrza mgły lakierniczej.

Czytaj więcej…


Rodzaje filtrów do wstępnego oczyszczania powietrza

Działanie systemów odciągowych opiera się na wymuszonym przepływie powietrza, jednak do przewodów zasysana jest nie tylko mieszanka gazów, ale również nieczystości (resztki farby, pył, kurz, opiłki różnych materiałów itd.). Dostanie się ich do mechanizmu mogłoby powodować awarię pracy silnika lub innych podzespołów – bardzo istotne jest więc zastosowanie odpowiednich filtrów, które uniemożliwią cząstkom stałym swobodny przepływ.

Czytaj więcej…


Zastosowanie filtrów węglowych w przemyśle

Jednymi z najczęściej stosowanych w przemyśle filtrów są filtry węglowe, które bardzo często stosuje się w wentylacji i klimatyzacji – zarówno tej domowej, jak i przemysłowej. Ten rewolucyjny wynalazek zyskał duże zainteresowanie i uznanie, ponieważ ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Czytaj więcej…

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog