Włókniny filtracyjne (oraz maty filtracyjne) mają szerokie zastosowanie w oczyszczaniu powietrza w procesach filtracji wstępnej. Są wykorzystywane w różnych miejscach, takich jak kabiny lakiernicze, systemy odciągu powietrza, wentylacje oraz klimatyzacje. Wykorzystywane są również w produkcji filtrów kasetowych oraz filtrów kieszeniowych.
Omawiając budowę włóknin filtracyjnych należy wspomnieć przede wszystkim o budowie progresywnej. Im bardziej w nanostrukturze zbliżamy się do części wylotowej maty, tym gęstość włókien jest ciaśniejsza. Dzięki temu osiągamy właściwość włókniny, która zapewnia, że większe zanieczyszczenia nie blokują drogi dla tych mniejszych, co z kolei zapobiega przedwczesnemu zatkaniu „otworów” w matrycy filtracyjnej. Małe cząsteczki nie odbijają się od włókniny filtracyjnej i nie przedostają się z powrotem do otaczającego powietrza (co mogłoby prowadzić do niepożądanych miejscowych skażeń). Co więcej, tego rodzaju włóknina zachowuje swoją maksymalną skuteczność przez znacznie dłuższy okres czasu. Budowa progresywna jest standardem w przypadku rozwiązań typu Paint Stop. Maty oznaczone tym symbolem zawsze posiadają zarówno wloty, jak i wyloty – co jest niezwykle istotne. Co ważniejsze, te części są wyraźnie oznaczone różnymi kolorami, aby osoba instalująca matę nie mogła ich pomylić.
Klikając akceptuję oświadczam że zapoznałem się z Polityką prywatności – obowiązek informacyjny RODO serwisu www.techfilter.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TECHFILTER Adrian Domański z siedzibą 59-724 Osiecznica, ul. Kasztanowa 1i, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem admin@techfilter.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.